ԼՂՀ ՊԲ. իրադրությունն առաջնագծում (Թարմացվող)
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, սահմանի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ՊԲ առաջաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում: Հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրադրության վերահսկողությունը սահմանի ողջ երկայնքով և պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան:

Минобороны НКР: ВС Азербайджана понесли потери – тела нескольких убитых находятся в нейтральной зоне
25 февраля, около 03:00 и 04:00, на карабахско-азербайджанской границе сразу в двух направлениях – юго-восточном (Мартуни) и восточном (Акна) – азербайджанская армия, используя соответствующие установки разминирования и специальные средства, предприняла попытку наступления. Передовые позиции Армии обороны Арцаха, благодаря в том числе средствам видеонаблюдения, в обоих направлениях своевременно обнаружили продвижение азербайджанских подразделений и, нанеся урон, отбросили противника на исходные позиции. В результате ответных действий передовых подразделений Армии обороны Арцаха вооруженные силы Азербайджана понесли потери убитыми и ранеными. Тела нескольких азербайджанских военнослужащих остались в нейтральной зоне.
С арцахской стороны убитых и раненых нет.
Одновременно, по имеющимся достоверным данным, в восточном направлении границы наблюдается передвижение живой силы и военной техники азербайджанской армии.
Как передает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах, передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают уверенно контролировать ситуацию по всей протяженности границы и готовы дать достойный отпор любому посягательству.