ԼՂՀ ՊԲ. իրադրությունն առաջնագծում (Թարմացվող)
Փետրվարի 25-ին՝ ժամը 03:00-ի և 04:00-ի սահմաններում, սահմանի միանգամից երկու` հարավարևելյան (Մարտունի) և արևելյան (Ակնա) ուղղություններով հակառակորդը, օգտագործելով ականազերծման համապատասխան տեխնիկա և հատուկ միջոցներ, ձեռնարկել է հարձակման փորձ: ՊԲ առաջաջապահ ստորաբաժանումները, նաև շնորհիվ տեսադիտարկման սարքավորումների, երկու ուղղություններում էլ ժամանակին հավաստանշել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների առաջխաղացումը և կորուստներ պատճառելով հետ շպրտել ելման դիրքեր: Բանակի առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդը տվել է զոհեր և վիրավորներ: Մի քանի դիակ գտնվում է չեզոք գոտում: Հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի:
Միևնույն ժամանակ, ՊԲ համապատասխան կառույցների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալների համաձայն՝ արևելյան ուղղությամբ նկատվում է հակառակորդի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի տեղաշարժեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրադրության վերահսկողությունը սահմանի ողջ երկայնքով և պատրաստ են հակառակորդի ցանկացած սադրանքի տալ արժանի պատասխան:

On the night of February 25, at around 03:00 and 04:00, the Azerbaijani armed forces made attack attempts at the southeastern (Martuni) and eastern (Akna) directions of NKR-Azerbaijan border by using respective demining equipment and special measures, Panorama.am reports.
As the NKR Defense Ministry reports in a released statement, the NKR frontline units timely detected the advancement of the Azerbaijani forces  in both directions due to video devices and repelled them to their positions causing losses. Due to the countermeasures taken by the Armenian forces, the adversary suffered casualties and has wounded. Several bodies are in the neutral zone.
The Armenian side suffered no losses.
According to the credible information provided by the competent bodies of the NKR Defense Army, Azerbaijani manpower and equipment movement was observed in the eastern direction.