Հրթիռային հարվածը ոչնչացրել է սիրիական մարտական ավիացիայի 20%-ը. Պենտագոն
Սիրիական կառավարական ուժերի ռազմաբազային ուղղված թևավոր հրթիռներով ամերիկյան հարվածը ոչնչացրել կամ վնասել է սիրիական մարտական ավիացիայի 20 տոկոսը։ Այս մասին հայտարարել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մետիսը, փոխանցում է gazeta.ru-ն:
Նշվում է, որ ամերիկյան հրթիռակոծության արդյունքում ոչնչացվել և կամ վնասվել են վառելիքի զինամթերքի պաշարները, հակաօդային պաշտպանության միջոցները:
Մետիսի խոսքով՝ ամերիկյան հրթիռակոծության շնորհիվ Սիրիայի իշխանությունները հաջորդ անգամ լավ կմտածեն քիմիական զենք օգտագործելուց առաջ։

Пентагон: ракетный удар уничтожил 20% сирийской боевой авиации
Ракетный удар по авиабазе Шайрат уничтожил или повредил 20% действующих сирийских самолетов. Об этом заявил глава Пентагона Джеймс Мэттис, передает gazeta.ru.
"По оценке министерства обороны, удар привел к повреждению или уничтожению запасов топлива и боеприпасов, средств ПВО и 20% действующей сирийской авиации", - говорится в заявлении ведомства.
Мэттис отметил, что в свете ракетных ударов со стороны США "повторное использование химического оружия сирийским правительством" будет опрометчивым поступком.