Կառավարությունում քննարկել են փոքր և միջին ձեռնարկատիրության խնդիրները
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր՝ հուլիսի 14-ին, տեղի է ունեցել ՀՀ փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման խորհրդի հերթական նիստը, հաղորդում է Կառավարության մամլո քարտուղարությունը:
Օրակարգի առաջին հարցով ներկայացվել են Հարկային օրենսգրքում ՓՄՁ-ներին վերաբերող որոշ դրույթների հստակեցմանն ուղղված աշխատանքները: Նշվել է, որ շահագրգիռ գերատեսչությունների և բիզնես ասոցիացիաների ու միությունների մասնակցությամբ համատեղ քննարկումների արդյունքում ՓՄՁ-ների գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր ներառվել են մշակվող օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթում:
Հաջորդիվ քննարկվել են հարկերի կամ հաշվարկների ուշացման համար նախազգուշացումը որպես նախնական վարչական պատասխանատվության միջոց սահմանելու, լիզինգի՝ որպես այլընտրանքային ֆինանսական գործիքի զարգացման, ՀՀ քրեական օրենսգրքում առկա մի շարք տնտեսական հանցագործությունների ապաքրեականացման նպատակահարմարության վերաբերյալ կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքները:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հանձնարարել է շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ սեղմ ժամկետում լրացուցիչ քննարկել նիստի ընթացքում ներկայացված մի շարք առաջարկությունները՝ դրանք հստակեցնելու նպատակով:

В правительстве Армении обсуждались вопросы МСП
В правительстве Армении прошло очередное заседание, возглавляемое премьер-министром Кареном Карапетяном, по вопросам развития малых и средних предприятий (МСП), сообщает пресс-служба правительства Армении.
Первым вопросом повестки дня стало обсуждение работ, направленных на уточнение отдельных положений Налогового кодекса МСП.
Было отмечено, что в результате совместных обсуждений с заинтересованными министерствами, бизнес ассоциациями и союзами, связанными с деятельностью МСП, в разрабатываемый пакет законодательных изменений был включен целый ряд вопросов.
Премьер-министр Карен Карапетян распорядился в кратчайшие сроки, с участием заинтересованных сторон, дополнительно обсудить ряд предложений, представленных в ходе заседания, в целях их уточнения.