ԱՄՆ դեսպան. ռուսաստանցիներին վիզաների տրամադրման գործընթացի դադարեցումը վրեժ չի
Ռուսաստանցիներին մինչև սեպտեմբերի 1-ը վիզաների տրամադրման գործընթացի դադարեցումը վրեժ չի հանդիսանում, դա պարտադրված որոշում էր: Այս մասին ТАСС գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Թեֆթը:
«Վրեժի մասին խոսք չկա: Խնդիրը այն է, որ պետք է աշխատանքը պատասխանատվորեն կատարել: Սեպտեմբերի 1-ից մենք նորից կսկսենք վիզաների տրամադրումը» - նշել է դիվանագետը:
«Տխուր է, սակայն այլ ելք չունենք: Մենք Ռուսաստանի ԱԳՆ-ից գրություն ենք ստացել, մեր անձնակազմը կրճատելով` 455-ի հասցնելու վերաբերյալ: Այժմ զբաղվում ենք անձնակազմի կրճատման գործընթացով» - ասել է Թեֆթը:

Посол США: приостановка выдачи виз россиянам не является местью
Приостановка до 1 сентября выдачи американских виз россиянам не является местью, это было вынужденное решение. Об этом, как передает ТАСС, заявил посол США в России Джон Теффт.
"Речь не идет о мести, дело в том, что нам нужно ответственно выполнять эту работу, - сказал дипломат. - Мы снова начнем выдавать визы с 1 сентября". "Да, это печально, но у нас нет другого выхода.
"Мы получили предписание от МИД России сократить наш штат до 455 человек. Сейчас мы в процессе сокращения персонала", - продолжил Теффт.