Արցախի նախագահը հանդիպել է Ամերիկայի հայկական համագումարի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 19-ին Երևան քաղաքում` ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչությունում, հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանի, գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանի հետ:
Այս մասին  տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին և մեր հանրապետությունում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Ամերիկայի հայկական համագումարի դերը տարբեր հարթություններում Արցախին սատարելու գործում՝ բարձր գնահատելով կազմակերպության հայրենանվեր և արհեստավարժ ծառայությունը:

Президент Арцаха встретился в Ереване с делегацией Армянской Ассамблеи Америки
19 сентября в Ереване, в Постоянном представительстве НКР в Армении, президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с сопредседателем Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Энтони Барсамяном, исполнительным директором ААА Брайаном Ардуни и региональным директором организации Арпи Варданян, передает пресс-служба президента Республики Арцах.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Диаспорой и осуществления ряда программ в республике.
Бако Саакян отметил важную роль Армянской Ассамблеи Америки в деле содействия Арцаху в разных плоскостях, высоко оценив патриотическую и профессиональную работу организации.