ԵԱՀԿ ԽՎ հատուկ ներկայացուցիչը խոստացել է ջանք չխնայել՝ կարգավորելու Ղարաբաղյան հակամարտությունը
ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինը Բաքվին խոստացել է ջանք չխնայել Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար, հայտնում է News.am-ը։
Միլի Մեջլիսում ներկայացված կուսակցությունների ղեկավարների հետ հանդիպման ժամանակ Վիգենինը հայտնել է, որ եկող տարի լրանում է ԵԱՀԿ ՄԽ ստեղծման 25-ամյակը, և այդ կապակցությամբ Մինսկի խմբի կազմը կարող է վերանայվել։
Վիգենինը նշել է, որ հակամարտության կարգավորման գործում ավանդ պետք է ունենան ոչ միայն ՄԽ անդամները, այլև այլ երկրներ:

OSCE PA Special Representative Promises to Put More Efforts for Karabakh Conflict Resolution
Special Representative of the OSCE Parliamentary Assembly on the South Caucasus, Kristian Vigenin, promised not to spare efforts into finding a solution to the Karabakh conflict, News.am reports.
During his meetings in Baku, Vigenin said, that next year will mark the 25th anniversary of the establishment of the OSCE Minsk Group, and in this regard, the group composition may be reconsidered.
Vigenin noted that not only OSCE Minsk Group members but other countries should also contribute to the settlement of the conflict.