Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Լաս Վեգասում տեղի ունեցած բռնության դեպքերի կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, հայտնում է Նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Խոր ցավով տեղեկացա Լաս Վեգաս քաղաքում տեղի ունեցած բռնության այս ահասարսուռ դրսևորման մասին, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և հարյուրավոր վիրավորների պատճառ դարձավ:
Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Մենք աղոթում ենք ԱՄՆ ժողովրդի հետ միասին զոհվածների հոգիների խաղաղության և տուժածների լիարժեք ապաքինման համար»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении выразил соболезнования президенту США
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу в связи с событиями в Лас Вегасе, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"С глубокой скорбью принял известие об этом имевшем место в Лас Вегасе ужасающем проявлении насилия, которое стало причиной десятков невинных жертв и сотен раненных.
В этот тяжелый час скорби и утраты выражаю свои глубокие соболезнования и поддержку Вам, дружественному народу Соединенных Штатов и родным погибших, желая силы и мужества духа, а раненным - скорейшего выздоровления.
Мы молимся вместе с народом США о мире душам погибших и полном выздоровлении раненных", - сказано в телеграмме соболезнования президента Республики.