Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Լաս Վեգասում տեղի ունեցած բռնության դեպքերի կապակցությամբ ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին, հայտնում է Նախագահի պաշտոնական կայքը:
«Խոր ցավով տեղեկացա Լաս Վեգաս քաղաքում տեղի ունեցած բռնության այս ահասարսուռ դրսևորման մասին, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և հարյուրավոր վիրավորների պատճառ դարձավ:
Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին իմ խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Մենք աղոթում ենք ԱՄՆ ժողովրդի հետ միասին զոհվածների հոգիների խաղաղության և տուժածների լիարժեք ապաքինման համար»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

President Serzh Sargsyan sent a condolence cable to President of the United States Donald Trump over the acts of violence in Las Vegas.
"With deep sorrow I learned about the appalling manifestation of violence in Las Vegas that claimed dozens of innocent victims and hundreds injured.
In this terrible moment of sorrow and loss, I extend my deepest condolences and sympathy to you, to the friendly people of the United States and the victims’ families, wishing them fortitude and courage, and the wounded a speedy recovery.
We pray with the people of the United States for the peace of the souls of the slain and the full recovery of the injured,” the condolence message of the President of the Republic of Armenia reads.