Դիվանագիտական թրոլինգ. ՌԴ ԱԳՆ-ն ամերիկյան հատուկ ծառայությունններին օգնություն է առաջարկել աշխատակիցների ընտրության հարցում
Геннадий Хамельянин/ТАСС
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ-ի Կենտրոնական հետախուզական վարչությանը ռուսաց լեզվին աջակցության համար այն բանից հետո, երբ գերատեսչությունը հայտարարել է լեզվին տիրապետող աշխատակիցներն հավաքագրելու մասին:
«Շնորհակալություն ԿՀՎ-ին ռուսաց լեզվին աջակցելու և խթանելու համար: Ինչո՞ւ էիք դա այսքան տարի թաքցնում: Պատրաստ ենք օգնել երաշխավորագրերով և մասնագետներով», - ասվում է ՌԴ ԱԳՆ Twitter-ում տարածած հաղորդագրությունում:
Ռուսերենին տիրապետող աշխատակիցների ընդունելության մասին ԿՀՎ-ն հայտարարություն է տարածել սեպտեմբերի 29-ին:

Дипломатический троллинг: Москва предложила ЦРУ помочь с подбором сотрудников
Министерство иностранных дел России поблагодарило Центральное разведывательное управление США за поддержку русского языка после того, как ведомство объявило о наборе владеющих языком сотрудников, передает lenta.ru.
"Спасибо ЦРУ за поддержку и продвижение русского языка. Почему вы скрывали это столько лет? Готовы помочь с рекомендациями и специалистами", - говорится в сообщении МИД в Twitter.
О наборе было объявлено 29 сентября. "Говорите по-русски? Гражданин США с высшим образованием? Интересуетесь национальной безопасностью? Ваши навыки нужны здесь", - указали в ЦРУ. На прикрепленном к сообщению изображении сделана надпись по-русски, которая гласит: "Знаете ли вы, что вы можете сделать в качестве сотрудника-лингвиста ЦРУ? Раскрыть правду".