Բակո Սահակյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շոֆերին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է նույն օրը ճանաչողական այցով Արցախ ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շոֆերին:
Երկրի ղեկավարը շնորհավորել է համանախագահին նոր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտությանը, սահմաններում տիրող իրավիճակին, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է Մինսկի խմբի շրջանակներում հակամարտության խաղաղ կարգավորման և այս ուղղությամբ հետևողական աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը:

NKR President and the US Co-Chair of the OSCE MG Discussed Issues Related to Karabakh Conflict
On October 4 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received newly-appointed US co-chair of the OSCE Minsk Group Andrew Schofer who arrived in Artsakh, the press service of NKR President reports.
The Head of the State congratulated the co-chairman on being appointed to a new position wishing him efficient work.
Issues related to the Azerbaijani-Karabagh conflict, situation along the borders and regional processes were on the meeting agenda.
Both sides highlighted the need for peaceful settlement of the conflict within the frameworks of the OSCE Minsk Group and implementation of consistent work in this direction.