Հայաստանում մեկնարկել է արգենտինական տանգոյի շաբաթը
Հոկտեմբերի 9-14-ը Հայաստանում Արգենտինայի դեսպանատունը, «Կոնվերս Բանկի» հետ համատեղ, հրավիրում է բոլորին մասնակցելու Երևանում «Արգենտինական տանգոյի շաբաթին», որը կազմակերպվում է Հայաստանի և Արգենտինայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների 25-ամյակին նվիրված միջոցառումների  շրջանակներում, տեղեկանում ենք դեսպանատան պաշտոնական էջից:
Ներկայացնում ենք կայանալիք միջոցառումների ցանկը.
Հոկտեմբերի 9-ին, 10-ին և 11-ին, ժամը 19:00-ին, ՀԲԸՄ (Հայկական  բարեգործական ընդհանուր միություն) երևանյան մասնաճյուղում  տեղի կունենա «Արգենտինական տանգո. երաժշտություն և ոգի» խորագրով ֆիլմերի ցուցադրություն, որը ներառում է «Վերջին ծափողջյուն», «Վերջին բանդոնեոնահարը» և «Զգալով Պիացցոլային» վավերագրական ֆիլմերը: Ցուցադրությունների մուտքն ազատ է:
Հոկտեմբերի 12-ին, Երևանի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա արգենտինացի բանդոնեոնահար Պաբլո Մաինետտիի համերգը, որին կմասնակցեն նաև արգենտինացի պարողներ Խորխե Մենդոսան և Սեսիլիա Մասսեն:
Իսկ շաբաթվա վերջում արգենտինական տանգոյի սիրահարներին սպասվում է  մեծ անակնկալ. տանգոյի բացօթյա համերգ, որը կներառի տանգոյի շոու` բանդոնեոնի ուղեկցությամբ, և վարպետության դաս բոլոր ցանկացողների համար:

"Аргентинское танго" - в Ереване
Неделя "Аргентинского танго" впервые проходит в Ереване - с 9-го по 14-ое октября. Как отметил в понедельник на пресс-конференции посол Аргентины в Армении Гонзало Урриолабеитиа, неделя "Аргентинского танго" будет посвящена  25-летию установления дипломатических отношений между Арменией и Аргентиной.
В рамках недели  армянским любителям танцев 9-го, 10-го и 11-го октября будут продемонстрированы кинокартины в духе "аргентинского танго", в частности, документальные фильмы "Последние овации", "Последний бандонеоне", "Чувствуя пьяцоллу". Вход на показы, которые пройдут в AGBU, будет бесплатным.
Любители аргентинского танго 12-го октября в Концертном зале "Арам Хачатурян" смогут насладиться концертом бандонеониста Пабло Маинетти, в котором также примут участие аргентинские танцоры Хорхе Мендоса и Сесилиа Массе.
А завершится неделя аргентинского танго 14-го октября концертом на Северном проспекте в Ереване. В ходе мероприятия пройдет шоу танго в сопровождении бандонеониста, а все любители аргентинского танго смогут получить уроки мастерства.