Էյֆելյան աշտարակի լույսերը կմարեն՝ ի հիշատակ Սոմալիում ահաբեկչության զոհերի
Էֆելյան աշտարակի լույսերը երեքշաբթի գիշերը կմարեն՝ ի հիշատակ Սոմալիում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի: Այդ մասին թվիթերյան իր էջում հաղորդել է Փարիզի քաղաքապետ Ան Իդալգոն, հաղորդում է  ՐԻԱ Նովոստին:
«Այսօր կեսգիշերին մենք կմարենք Էֆելյան աշտարակի լույսերն՝ ի հիշատակ Մոգադիշոյում իրականացված ահաբեկչության զոհերի: Մենք միասնական ենք»,- մասնավորապես գրել է քաղաքապետը:
Հիշեցնենք, որ շաբաթ օրը պայթուցիկով լցոնված բեռնատարը պայթել էր Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյի ամենաաշխույժ փողոցներից մեկում: Պայթյունի հետևանքով առնվազն 300 մարդ է զոհվել, ևս 300-ը վնասվածքներ է ստացել:

Эйфелева башня погасит огни в память о жертвах теракта в Сомали
Огни Эйфелевой башни в Париже погасят в ночь на вторник в память о жертвах теракта в Сомали, сообщила мэр французской столицы Анн Идальго, передает РИА Новости.
"Сегодня в полночь мы погасим огни Эйфелевой башни в память о жертвах теракта в Могадишу. Мы едины", — написала мэр в своем Twitter.
В субботу грузовик, начиненный взрывчаткой, взорвался на одной из оживленных улиц столицы Сомали Могадишо. По последним данным в результате взрыва погибли не менее 300 человек, еще порядка 300 получили ранения.