Էյֆելյան աշտարակի լույսերը կմարեն՝ ի հիշատակ Սոմալիում ահաբեկչության զոհերի
Էֆելյան աշտարակի լույսերը երեքշաբթի գիշերը կմարեն՝ ի հիշատակ Սոմալիում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի: Այդ մասին թվիթերյան իր էջում հաղորդել է Փարիզի քաղաքապետ Ան Իդալգոն, հաղորդում է  ՐԻԱ Նովոստին:
«Այսօր կեսգիշերին մենք կմարենք Էֆելյան աշտարակի լույսերն՝ ի հիշատակ Մոգադիշոյում իրականացված ահաբեկչության զոհերի: Մենք միասնական ենք»,- մասնավորապես գրել է քաղաքապետը:
Հիշեցնենք, որ շաբաթ օրը պայթուցիկով լցոնված բեռնատարը պայթել էր Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյի ամենաաշխույժ փողոցներից մեկում: Պայթյունի հետևանքով առնվազն 300 մարդ է զոհվել, ևս 300-ը վնասվածքներ է ստացել:

Lights of Eiffel Tower Will Be Turned Off to Honor the Victims in Somalia
This Monday night, the lights of Eiffel Tower will be turned off to honor the victims of truck bombing attack, that took place in Mogadishu in Somalia, DZ Breaking reports.
"We will extinguish tonight LaTourEiffel at midnight in tribute to the victims of the attack in Mogadiscio,” wrote the mayor of Paris with the words-sharp "we are united and #Paris".
At least 276 people were killed and several hundred wounded in the attack in central Mogadishu, making it the most deadly attack in Somalia’s history, police said.