ՀՀ ԱԺ պատգամավորներն Արցախում հանդես են եկել դասախոսությամբ
Հոկտեմբերի 23-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության մի քանի պատգամավորներ Ստեփանակերտում  բաց դասախոսություն են կարդացել Արցախի պետական համալսարանի ուսանողների համար, հայտնում է Panorama-ն:
Դասախոսությունը տեղի է ունեցել «ՊանԱրմենիան Մեդիա Գրուպ»-ի նախաձեռնությամբ:
ԱԺ պատգամավոր Հրայր Թովմասյան ուսանողներին է ներկայացրել է  Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության նոր սահմանադրությունները, Արման Սաղաթելյանը խոսել է ժամանակակից տեղեկատվական և հիբրիդային պատերազմների վերաբերյալ:
Պատգամավոր Կարեն Բեքարյանը ներկայացրել է Ղարաբաղյան կարգավորման գործընթացը. առկա վիճակը և զարգացման միտումները, իսկ Միհրան Հակոբյանը՝ Ղարաբաղյան հակամարտության քաղաքակրթական բաղադրիչները:
Ուսանողները մեծ հետաքրքրություն են ցուցաբերել թեմաներից յուրաքանչյուրի հանդեպ, դասախոսություններն ուղեկցվել են ակտիվ քննարկումներով ու մտքերի փոխանակմամբ:

On October 23, a number of deputies from the Republican Party faction of the  RA National Assembly delivered lectures at the Artsakh State University, Panorama reports.
The lectures were initiated by "Pan-Armenian Media Group"
NA Deputy Hrayr Tovmasyan presented the new constitutions of the Republic of Artsakh and Armenia, Arman Saghatelyan spoke about modern technology and hybrid wars.
Deputy Karen Bekaryan presented the Karabakh conflict settlement process, present situation and tendencies of development, while Mihran Hakobyan spoke about civilizational components of the Karabakh conflict.
Students demonstrated huge interest to each of the topics discussed, the lectures were accompanied by active discussions and exchange of thoughts.