Պենտագոնը սխալմամբ Twitter-ում տարածել է Թրամփի հրաժարականի կոչը
ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունը հինգշաբթի Twitter-ի իր պաշտոնական էջում տարածել է նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրաժարականի կոչը: Պենտագոնի էջում հայտնվել է @proudresister օգտատիրոջ հաղորդագրության ռեթվիթը:
«Լուծումը պարզ է՝ Ռոյ Մո՛ւր, հեռացի՛ր նախընտրական արշավից, Էլ Ֆրանկե՛ն, հեռացի՛ր կոնգրեսից, Դոնալդ Թրա՛մփ, հեռացի՛ր նախագահական պաշտոնից: Հանրապետական կուսակցությո՛ւն, դադարե՛ք սեռական ոտնձգության հարցը ներկայացնել որպես կուսակցական հարց: Դա, ինչպես և ձեր կեղծավորությունը, հանցագործություն է»,- ասված է թվիթում, որը տարածել էր Պենտագոնը:
5.24 մլն բաժանորդ ունեցող Պենտագոնի էջից ռեթվիթն ակնթարթորեն հեռացվել է, սակայն օգտատերերը հասցրել են այն կարդալ:

Пентагон случайно распространил призыв к отставке Трампа
Министерство обороны США случайно распространило в своем официальном аккаунте в Twitter призыв к отставке президента страны Дональда Трампа. Ведомство ретвитнуло запись пользователя под ником @proudresister, сообщает lenta.ru.
В посте @proudresister был размещен следующий текст: "Решение простое. Рой Мур: откажись от предвыборной гонки. Эл Франкен: уволься из конгресса. Дональд Трамп: уйди с поста президента. Республиканская партия: перестаньте представлять сексуальное насилие как партийную проблему. Это преступление, как и ваше лицемерие".
Ретвит Пентагона, на аккаунт которого подписаны 5,24 миллиона человек, был моментально удален, но пользователи успели его увидеть.