Ադրբեջանում 3-րդ երկրաշարժն է տեղի ունեցել. այն զգացվել է նաև Արցախում և Հայաստանում
Նոյեմբերի 17-ին, տեղական ժամանակով ժամը 17:27-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 13:27-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.100 և արևելյան երկայնության 47.250աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան, Աղջաբերդ քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.5 մագնիտուդով երկրաշարժ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԻՆ պաշտոնական կայքէջից
Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ, որը նոյեմբերի 15-ին տեղի ունեցած երկրաշարժի հետցնցումն է և համեմատաբար ավելի թույլ է, քան մայր ցնցումը:
Երկրաշարժը զգացվել է Արցախի Հանրապետությունում՝ 3-4 և ՀՀ հարավ-արևելյան շրջաններում 3 բալ ուժգնությամբ:

Очередное землетрясение в Азербайджане: оно ощущалось также в Арцахе и Армении
Сегодня, 17 ноября по местному времени в 17:27 (время по Гринвичу – 13:27) сейсмологической сетью Служба сейсмической защиты Армении было зафиксировано землетрясение на северной широте 40.10 0  и восточной долготе 47.25 0  географических координат (в 20-ти километрах к северо-западу от азербайджанского города Ахчаберд), сообщает mes.am.
Сила подземных толчок в эпицентре составила 5-6 баллов, что является последствием толчков имевших место в результате землетрясения 15 ноября, вследствие чего они были сравнительно слабее, чем главный толчок.
Землетрясение ощущалось также и в Республике Арцах, силой толчков 3-4 балла, а также на юго-востоке Армении, силой 3 балла.