Նոյեմբերի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը էական փոփոխությունների չի ենթարկվել:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից՝ շփման գծի հյուսիսային հատվածում կիրառելով նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից և շարունակել անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

По оперативным данным, в период с 19 по 25 ноября на арцахско-азербайджанской границе установившаяся относительно спокойная оперативная обстановка существенных изменений не претерпела, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня в основном из стрелкового оружия, в северном направлении границы применив также 60 мм миномет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР воздерживались от ответных действий, продолжая предпринимать необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций.