Ռուսներին պետք է վտարել շների նման, իսկ հայերին անհրաժեշտ է ոչնչացնել. ադրբեջանցի «գիտնական»
Կալիֆոռնիայում ապրող ադրբեջանցի «գիտնական» Վագիֆ Ալլահվերդին ֆեյսբուքում տեսանյութ է տարածել, որում կոչ է անում Ադրբեջանը մաքրել հայերից, ռուսներից, թալիշներից, լեզգիներից, ինչպես նաև Ալիևների և Փաշաևների իշխանությունից: Այս մասին փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն:
«Բոլոր ռուսները և հայերը պետք է վտարվեն Ադրբեջանից: 259 հազար ռուսներին պետք է վտարել շների նման, իսկ 30 հազար հայերին անհրաժեշտ է ոչնչացնել: Բոլորին. ոչ մեկին չի կարելի կենդանի թողնել»,-  հայտարարել է Վագիֆ Ալլահվերդին:
Նա իր ելույթում նաև նշել է, որ Ադրբեջանի ներկայիս ղեկավարներն իրենց ժողովրդի թշնամիներն են և նրանց պետք է «հեռացնել իշխանությունից, ձերբակալել և քառատել»: Դրանից հետո «գիտնականի» կարծիքով իշխանության կգա ազգային-ռազմական կառավարություն, որը մահացու պատերազմ կսկսի հայերի դեմ:

Russians Should Be Driven out Like Dogs, Armenians Must Be Massacred: Azerbaijani "Scientist''
The Azerbaijani "scientist" Vagif Allahverdi, who lives in California, called on to "clean" Azerbaijan from Russians, Armenians, Talysh and Lezgins, as well as "from the power of Aliyev-Pashayevs", ArmRusInfo reports.
''All Russians and Armenians should be expelled from Azerbaijan. 259 thousand Russians should be driven out like dogs, and the remaining 30 thousand Armenians must be massacred. No one should be remained, both in Armenia and in Karabakh'', the Azerbaijani "scientist'' said.
Vagif Allahverdi also noted in his speech that the present leaders of Azerbaijan are enemies of their people and they should be "overthrown, arrested and quartered".
After that, the "scientist" is sure that the national-military government will come to power, which will launch an unavoidable deadly war with Armenians.