Ռուսներին պետք է վտարել շների նման, իսկ հայերին անհրաժեշտ է ոչնչացնել. ադրբեջանցի «գիտնական»
Կալիֆոռնիայում ապրող ադրբեջանցի «գիտնական» Վագիֆ Ալլահվերդին ֆեյսբուքում տեսանյութ է տարածել, որում կոչ է անում Ադրբեջանը մաքրել հայերից, ռուսներից, թալիշներից, լեզգիներից, ինչպես նաև Ալիևների և Փաշաևների իշխանությունից: Այս մասին փոխանցում է РУСАРМИНФО-ն:
«Բոլոր ռուսները և հայերը պետք է վտարվեն Ադրբեջանից: 259 հազար ռուսներին պետք է վտարել շների նման, իսկ 30 հազար հայերին անհրաժեշտ է ոչնչացնել: Բոլորին. ոչ մեկին չի կարելի կենդանի թողնել»,-  հայտարարել է Վագիֆ Ալլահվերդին:
Նա իր ելույթում նաև նշել է, որ Ադրբեջանի ներկայիս ղեկավարներն իրենց ժողովրդի թշնամիներն են և նրանց պետք է «հեռացնել իշխանությունից, ձերբակալել և քառատել»: Դրանից հետո «գիտնականի» կարծիքով իշխանության կգա ազգային-ռազմական կառավարություն, որը մահացու պատերազմ կսկսի հայերի դեմ:

Азербайджанский "ученый": русских надо гнать, а армян всех до единого необходимо уничтожить
Проживающий в Калифорнии азербайджанский "ученый" Вагиф Аллахверди призвал "очистить" Азербайджан от русских, армян, талышей и лезгин, а также "от власти Алиевых-Пашаевых", передает РУСАРМИНФО.
"Все русские и армяне должны быть изгнаны из Азербайджана. 259 тысяч русских надо гнать как собак, а оставшихся 30 тысяч армян всех до единого необходимо уничтожить. Всех, ни одного нельзя оставлять, как в самой Армении, так и в Карабахе", - заявил азербайджанский "ученый" в видео на своей странице в Facebook.
Вагиф Аллахверди в своей речи также отметил, что нынешние руководители Азербайджана являются врагами своего народа и их следует "свергнуть, арестовать и четвертовать". После этого, уверен "ученый", к власти придет национально-военное правительство, которое начнет неизбежную смертельную войну с армянами.