Ադրբեջանը վերջին շաբաթվա ընթացքում հրադադարը խախտել է շուրջ 200 անգամ
Նոյեմբերի 26-ից դեկտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին հարաբերական հանգիստ օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ: Այս մասին ասվում է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարություն պաշտոնական կայքում:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 200 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1800 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից, շփման գծի հյուսիս-արևելյան հատվածում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Азербайджан за неделю около 200 раз нарушил режим перемирия
По оперативным данным, в период с 26 ноября по 2 декабря на арцахско-азербайджанской границе сохранялась относительно спокойная ситуация, сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах.
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 200 раз, произведя в направлении армянских позиций бллее 1800 выстрелов. Помимо стрелкового оружия, в северо-восточном направлении границы противник применил также 60 мм миномет (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны в основном сохраняли приверженность соблюдению режима перемирия,  продолжая уверенно нести боевое дежурство.