Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ի ցերեկը, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին  հանրապետության ողջ տարածքում, 8-ի գիշերը  հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, 6-ին լեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային և նախալեռնային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին հանրապետության ողջ տարածքում՝ ձյան տեսքով, հաղորդում է Mes.am-ը:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 6-ին, 7-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, լեռնային գոտիներում` բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը 6-ի ցերեկը, 7-9-ն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ին, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին սպասվում են տեղումներ, 6-ի ցերեկը՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին՝ ձյան տեսքով: 6-7-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

Weather Forecast for 5 Days in Armenia
In the daytime of December 4, on 5, at night of December 6, in the daytime of 8, on 9 no precipitation is predicted in the Republic of Armenia, official page of the Ministry of Emergency Situations reports.
On the second half of the daytime of 6, on 7, at night of 8 in south regions precipitation is predicted. On December 6 in the mountains snow and in the foothills and valleys sleet is predicted. On December 7 snow is predicted.
South-west wind speed is 3-8 m/s. On December 6 and 7 in separate places the wind speed may exceed up to 20-25 m/s, in the mountainous regions storm and low horizontal visibility is predicted.