Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ի ցերեկը, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին  հանրապետության ողջ տարածքում, 8-ի գիշերը  հարավային շրջաններում սպասվում են տեղումներ, 6-ին լեռնային շրջաններում՝ ձյան, հովտային և նախալեռնային շրջաններում՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին հանրապետության ողջ տարածքում՝ ձյան տեսքով, հաղորդում է Mes.am-ը:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 3-8 մ/վ, 6-ին, 7-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վ, լեռնային գոտիներում` բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն:
Օդի ջերմաստիճանը 6-ի ցերեկը, 7-9-ն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի գիշերը, 8-ին, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 6-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 7-ին սպասվում են տեղումներ, 6-ի ցերեկը՝ թաց ձյան և ձնախառն անձրևի, 7-ին՝ ձյան տեսքով: 6-7-ը սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:

На территории Армении днем 4-го, 5-го, ночью 6-го, днем 8-го, 9-го декабря ожидается погода без осадков, во второй половине 6-го, 7-го на территории республики, ночью 8-го в южных районах ожидаются осадки. В горных районах - в виде снега, в предгорьях и долинах в виде мокрого снега, 7-го на территории республики виде мокрого снега, сообщает пресс-служба МЧС РА.
Ветер юго-западный с порывами до 3-8 м/с, 6-го и 7-го в отдельных местах ожидается усиление ветра до 20-25 м/с, в горных районах-метель и низкая горизонтальная видимость.
Днем 6-го, с 7-9 декабря температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов.
В Ереване днем 4-го, 5-го, ночью 6-го, 8-го и 9-го декабря ожидается погода без осадков, во второй половине 6-го, 7-го ожидаются осадки, днем 6-го в виде мокрого снега, 7-го в виде снега. С 6-7 ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.