Էդուարդ Նալբանդյանն ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը
ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 11-ին ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի նախագահ Քարոլին Մյուգարին և Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Էնթոնի Բարսամյանին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորեց համահայկական խնդիրների բարձրաձայնման և լուծման ուղղությամբ Ամերիկայի հայկական համագումարի բեղմնավոր գործունեությունը, ինչպես նաև՝ արտգործնախարարության հետ շարունակական համագործակցությունը։
Անդրադարձ արվեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման ուղղությամբ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից գործադրվող ջանքերին։ Հանգամանալից քննարկվեցին համահայկական օրակարգի հարցեր:

Глава МИД РА принял делегацию Армянской Ассамблеи Америки
11-го декабря министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял президента Армянской Ассамблеи Америки Каролину Мюгар и сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки Энтони Барсамяна, сообщает пресс-служба МИД РА.
Приветствуя гостей, министр Налбандян подчеркнул важность плодотворной деятельности Армянской Ассамблеи Америки по озвучиванию и решению всеармянских вопросов, а также постоянного сотрудничества с министерством иностранных дел.
Стороны коснулись усилий Армении и сопредседателей Минской группы ОБСЕ по мирному урегулированию карабахской проблемы.