Նախագահը հյուրընկալվել է «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցում
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 14-ի երեկոյան «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցում հանդիպում է ունեցել ուսումնական այդ հաստատությունում դասավանդող ակադեմիական, փորձագիտական հանրության ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀԿ քաղաքական դպրոց հիմնելու մասին Հանրապետական կուսակցության հայտարարությունից մոտ մեկուկես տարի հետո կայացած հանդիպման ժամանակ Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր ջանք են ներդնում, իրենց ժամանակը տրամադրում սեփական փորձն ու գիտելիքները դպրոցի սաներին փոխանցելու կարևոր գործին:
Նշելով, որ մինչ այս պարբերաբար հանդիպումներ է ունեցել քաղաքական դպրոցի ունկնդիրների հետ, Հանրապետության Նախագահը կարևորել է առանձին հանդիպումը նաև նրանց գիտելիք փոխանցողների` քաղաքական դպրոցում դասավանդողների հետ, ովքեր, ինչպես դպրոցի ունկնդիրները, ամենատարբեր մասնագիտությունների տեր անձինք են, տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ կամ անկուսակցականներ:
Հանրապետության Նախագահը հանդիպման մասնակիցներին առաջարկել է իրենց կարծիքներն ու առաջարկությունները ներկայացնել «Անդրանիկ Մարգարյան» քաղաքական դպրոցի արդյունավետության, հետագա գործունեության և զարգացման հեռանկարի վերաբերյալ` միաժամանակ պատրաստակամություն հայտնելով պատասխանելու նրանց հետաքրքրող բոլոր հարցերին, լսելու հանրության ակադեմիական, փորձագիտական շրջանակների ներկայացուցիչների տեսակետները և մոտեցումները:
Քաղաքական դպրոցի դասախոսները կարևորել են կրթական այս հարթակի առկայությունը և պատրաստակամություն հայտնել այսուհետ ևս շարունակելու դպրոցի ունկնդիրների հետ կիսվել իրենց գիտելիքներով, փորձով ու հմտություններով, նպաստել դպրոցի զարգացմանը: Նրանք նման հանդիպումներն ու անկաշկանդ մթնոլորտում արդիական և կարևոր հարցերի շուրջ քննարկումները երկուստեք օգտակար են համարել:
Հանդիպման մասնակիցները Նախագահ Սարգսյանից հետաքրքրվել են Հայաստանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին վերաբերող հարցերի, տարածաշրջանի զարգացումների, հարևան պետությունների հետ հարաբերությունների հեռանկարի վերաբերյալ Նախագահի տեսակետների, ԼՂ հիմնախնդրի լուծման բանակցային գործընթացի ներկայիս փուլի, Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքի և մի շարք այլ հարցերի մասին:

Президент Армении посетил Политическую школу имени Андраника Маргаряна
Президент Армении Серж Саргсян 14 декабря в Политической школе им. Андраника Маргаряна встретился с преподающими в этом учебном заведении представителями академического. экспертного сообщества.
Во время встречи, состоявшейся спустя полтора года после заявления Республиканской партии о создании Политической школы РПА, президент выразил благодарность всем тем, кто вкладывает усилия, предоставляет своё время для того, чтобы передать свой опыт и знания воспитанникам школы.
Отметив, что до этого регулярно встречался со слушателями политической школы, президент Республики подчеркнул важность отдельной встречи также с теми, кто передаёт им знания - преподавателями Политической школы, которые, как и слушатели школы, являются специалистами в самых разных областях, представляют разные политические силы или беспартийные.
Президент Республики предложил участникам встречи представить свои предложения и мнения относительно эффективности Политической школы им. Андраника Маргаряна, о её дальнейшей деятельности и перспективах развития. В то же время он выразил готовность ответить на все интересующие их вопросы, выслушать мнения и подходы представителей академических и экспертных кругов.
Преподаватели Политической школы подчеркнули важность существования этой образовательной площадки и выразили готовность и впредь продолжать делиться со слушателями школы своими знаниями, опытом и навыками, способствовать развитию школы. Они сочли обоюдно полезными подобные встречи и обсуждение актуальных и важных вопросов в такой непринуждённой атмосфере.
Участники встречи спросили президента Саргсяна о приоритетах внешней политики Армении, региональных процессах, поинтересовались мнением президента о перспективах отношений с соседними государствами, о нынешнем этапе переговорного процесса по решению НК проблемы, о ходе реализуемых в Армении реформ и о ряде других вопросов.