Թուրքիայում համալսարանի ղեկավարությունը հեռացրել է Ադրբեջանի դրոշը՝ պահանջելով ետ բերել հայկական եռագույնը
Թուրքիայի Բուրսա քաղաքում Ուլուդաղի համալսարանի ադրբեջանցի ուսանողները բողոքի ակցիա են անցկացրել Ադրբեջանի դրոշը բուհի շենքի առջևից հեռացնելու ղեկավարության որոշման դեմ: Այս մասին հաղորդում է РУСАРМИНФО-ն ՝ հղում կատարելով Azxeber.co-ին:
«Դրոշը հեռացնելու պատճառը Հայաստանի եռագույնի անհետանալն էր շենքի առջևից: Բուհի ղեկավարությունը վստահ է, որ Հայաստանի դրոշը պոկել են ադրբեջանցի ուսանողները»,- գրում է ադրբեջանական կայքը:
Նշվում է, որ համալսարանի ղեկավարությունը խոստացել է բարձրացնել Ադրբեջանի դրոշը շենքի վրա այն դեպքում, երբ կվերադարձվի Հայաստանի դրոշը:
Որոշ ուսանողներ էլ հայտարարել են, որ ադրբեջանցիները կապ չունեն հայկական եռագույնի անհետանալու հետ և որ այն պոկել են թուրք ազգայնականները:

Turkish University Administration Has Removed the Flag of Azerbaijan Demanding to Bring Back the Armenian Tricolor
Azerbaijani students of Uludag University in Bursa have protested against the decision of the university leadership to remove the flag of Azerbaijan from the university building, RUSARMINFO, referring to Azxeber.co.
"The reason for the removal of the flag was the disappearance of Armenia's tricolor from the front of the building. The leadership of the university is confident that the Armenian flag has been disappeared because of Azerbaijani students, "the Azeri website writes.
It is noted that the university administration promised to raise the flag of Azerbaijan in the case when the Armenian flag is returned.
Some students have stated that the Azeris have nothing to do with the disappearance of the Armenian tricolor and that it has been trampled by Turkish nationalists.