Թուրքիայում համալսարանի ղեկավարությունը հեռացրել է Ադրբեջանի դրոշը՝ պահանջելով ետ բերել հայկական եռագույնը
Թուրքիայի Բուրսա քաղաքում Ուլուդաղի համալսարանի ադրբեջանցի ուսանողները բողոքի ակցիա են անցկացրել Ադրբեջանի դրոշը բուհի շենքի առջևից հեռացնելու ղեկավարության որոշման դեմ: Այս մասին հաղորդում է РУСАРМИНФО-ն ՝ հղում կատարելով Azxeber.co-ին:
«Դրոշը հեռացնելու պատճառը Հայաստանի եռագույնի անհետանալն էր շենքի առջևից: Բուհի ղեկավարությունը վստահ է, որ Հայաստանի դրոշը պոկել են ադրբեջանցի ուսանողները»,- գրում է ադրբեջանական կայքը:
Նշվում է, որ համալսարանի ղեկավարությունը խոստացել է բարձրացնել Ադրբեջանի դրոշը շենքի վրա այն դեպքում, երբ կվերադարձվի Հայաստանի դրոշը:
Որոշ ուսանողներ էլ հայտարարել են, որ ադրբեջանցիները կապ չունեն հայկական եռագույնի անհետանալու հետ և որ այն պոկել են թուրք ազգայնականները:

В турецкой Бурсе вуз снял флаг Азербайджана, требуя вернуть армянский триколор
Азербайджанские студенты Улудагского университета в городе Бурса в Турции провели акцию протеста против решения руководства вуза убрать установленный напротив учебного здания азербайджанский флаг, сообщает РУСАРМИНФО.
"Причиной снятия флага Азербайджана стало исчезновение армянского триколора вывешенного напротив здания. Руководство вуза уверено, что армянский флаг сорвали азербайджанские студенты", - пишет азербайджанское издание Azxeber.co.
По информации издания, руководство университета пообещало поднять флаг Азербайджана напротив здания после того, как будет возвращен триколор Армении.
Некоторые студенты вуза заявили, что азербайджанцы не причастны к исчезновению армянского флага, и его сорвали турецкие националисты.