Հայ օգտատերերը գտել և հրապարակել են Իլհամ և Մեհրիբան Ալիևների հեռախոսահամարները (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ)
Facebook-ի հայ օգտատերերը գտել և հրապարակել են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և նրա կնոջ, երկրի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևի անձնական հեռախոսահամարները, հայտնում է РУСАРМИНФО-ն:
Նշվում է, որ հայ օգտատերերն Ալիևների հեռախոսահամարները գտել են GetContact հավելվածի միջոցով, որի օգնությամբ կարելի է գտնել ցանկացած մարդու հեռախոսահամար, եթե հայտնի է նրա անուն-ազգանունը, բնակության երկիրը և բջջային օպերատորը:
Հայ օգտատերերից մեկը կոչ էր արել գտել բարձր պաշտոններ զբաղեցնող Ադրբեջանի քաղաքացիների հեռախոսահամարները և փոխանցել Հայաստանի պաշտպանության նախարարությանը: Ընդամենը մի քանի ժամ հետո օգտատերերը հրապարակել են Իլհամ և Մեհրիբան Ալիևների հեռախոսահամարների սքրիշոթերը:
Այժմ օգտատերերն առաջարկում են զանգել նրանց և ասել, որ իրենց հեռախոսահամարները Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն է տվել:

Армянские пользователи вычислили и опубликовали телефонные номера Мехрибан и Ильхама Алиевых
Армянские пользователи Facebook нашли и опубликовали личные телефонные номера президента Азербайджана Ильхама Алиева и его супруги, вице-президента страны Мехрибан Алиевой, сообщает РУСАРМИНФО.
Номера четы Алиевых армянские пользователи вычислили с помощью приложения GetContact, где можно найти номер любого человека, если известны его имя и фамилия, страна проживания и мобильный оператор.
Один из пользователей, предложил больше не публиковать скриншоты телефонных книг, призвав вместо этого искать и находить телефонные номера граждан Азербайджана, занимающих высокие посты, а затем передавать эти данные министерству обороны Армении.
Вняв призыву, пользователи "взялись за дело" и через несколько часов опубликовали скриншоты с телефонными номерами Ильхама и Мехрибан Алиевых.
Теперь пользователи предлагают позвонить, поговорить с ними и сказать, что их номер предоставил президент Беларуси Александр Лукашенко.