Թուրքիային սարսափելի սցենար է սպասվում՝ Իսրայելը, Հունաստանը, Եգիպտոսը, Հայաստանը կմիավորվեն նրա դեմ. թուրք գործիչ
Մերձավոր Արևելքում Թուրքիայի դեմ միավորվող երկրների բլոկ է ստեղծվելու։ Այսպիսի կարծիք է հայտնել Թուրքիայի նորաստեղծ ազգայնական «Լավ» կուսակցության փոխնախագահ Ումիթ Օզդաղը:
Ինչպես փոխանցում  է News.am-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Haberperi կայքին, Ումիթ Օզդաղը նշել է, թե իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության սխալ արտաքին քաղաքականության պատճառով Թուրքիան տարածաշրջանում միայնակ է մնալու իր դեմ միավորվող երկրների բլոկի դեմ։
Նա պնդել է, թե Թուրքիան սարսափելի սցենարների առաջ կարող է կանգնել և նշել Թուրքիայի դեմ միավորվող երկրների ցանկը՝ Իսրայել, Հունաստան, Կիպրոս, Հայաստան, Եգիպտոս և Սաուդյան Արաբիա։

Turkish Politician Says Turkey May Face Terrible Scenarios: Israel, Greece, Cyprus, Armenia, Egypt, and Saudi Arabia Will Unite Against It
A bloc of countries uniting against Turkey will be established in the Middle East, Ümit Özdağ, vice chairman of the nationalist Good Party which recently entered the Turkish political scene, has stated.
As News.am reports, referring to Haber Peri news website of Turkey, Özdağ noted that Turkey will remain alone in the region against the bloc of countries uniting against it.
He argued that Turkey may face terrible scenarios, and announced the list of countries allegedly uniting against Turkey: Israel, Greece, Cyprus, Armenia, Egypt, and Saudi Arabia.