Իսրայելը Լացի պատի հարևանությամբ կառուցվող երկաթուղային կայարանը կանվանի Թրամփի պատվին
Երուսաղեմում Լացի պատից ոչ հեռու գտնվող երկաթուղային կայարանը կանվանվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի անունով: Այս մասին հաղորդում է The Haaretz-ը՝ հղում կատարելով իսրայելայան Yediot Aharonot-ին:
Նոր երկաթուղային կայարանը կանվանեն Թրամփի պատվին՝ դեկտեմբերի սկզբին Երուսաղեմը Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու որոշման համար:
« Լացի պատը հրեաների համար ամենասուրբ վայրն է, և ես որոշեցի այնտեղ տանող երկաթուղային կայարանը անվանել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պատվին՝ որպես երախտապարտության նշան Երուսաղեմը Իսրայելի մայրաքաղաք ճանաչելու խիզախ և պատմական որոշման համար», - ասել է Կացը:

Израиль назовет вокзал около Стены плача в Иерусалиме в честь Трампа
Министр транспорта и безопасности дорожного движения Израиля Исраэль Кац одобрил предложение комитета Израильских железных дорог по строительству железнодорожной станции в Иерусалиме в нескольких десятках метров от Стены плача, сообщает в среду газета "Едиот ахронот", передает Interfax.
Новую станцию министр решил назвать в честь президента США Дональда Трампа, в начале декабря объявившего о решении признать Иерусалим столицей Израиля.
"Стена плача - самое святое место для иудеев, и я решил назвать железнодорожную станцию, ведущую к ней, в честь президента США Дональда Трампа в знак признания его смелого и исторического решения признать Иерусалим столицей Израиля", - заявил Кац.