Նախագահի հանձնարարականով ԱԺ-ն լսումներ է հրավիրել` քննարկելու գնաճի մեղմումը
Հայաստանի խորհրդարանն առանձին ապրանքների գների բարձրացման և գնաճը մեղմելու հնարավորությունների վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ կանցկացնի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին Ազգային ժողովի նիստի մեկնարկին հայտրարաել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Հաշվի առնելով հասարակական և քաղաքական շրջանակներում առանձին ապրանքների գնաճի հետ կապված մտահոգությունները, ինչպես նաև այս հարցի առնչությամբ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի առաջարկները, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի նախաձեռնությամբ հունվարի 23-ին, ժամը 11:00-ին նիստերի դահլիճում հրավիրվում է առանձին ապրանքների գների բարձրացման պատճառները և գնաճը մեղմելու հնարավորությունները թեմայով խորհրդարանական լսումներ», - ասել է Բաբլոյանը:

Parliament to Hold Hearings on Mitigating Price Increases as Tasked by President
The Parliament of Armenia will hold hearings on the price increases of certain products and the possibilities of mitigating this increase, Speaker Ara Babloyan said in the beginning of the Parliament's session, "Armenpress" reports.
"Taking into account the concerns in public and political circles regarding the price increase of separate products, as well as the proposals of the President of Armenia in this regard, parliamentary hearings on the possibilities of mitigating the price increase and reasons of the increase are convened on January 23, at 11:00, at the initiative of the Speaker," Babloyan said.