Հակառակորդն անօդաչու թռչող սարքից հայ դիրքապահների ուղղությամբ ականանետի արկ է կիրառել
Ոտնահարելով նախօրեին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանագահների միջնորդությամբ Կրակովում կայացած հանդիպման ընթացքում ստանձնած պարտավորությունները, որով կողմերին կոչ էր արվել իրականացնել վստահության ամրապնդման միջոցառումներ՝ հակառակորդը հունվարի 20-ին՝ ժամը 14:50-ի սահմաններում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային հատվածում դիմել է հերթական սադրանքի՝ անօդաչու թռչող սարքից հայ դիրքապահների ուղղությամբ կիրառելով ականանետի արկ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ գործողության արդյունքում ՊԲ-ն որևէ կորուստ չի ունեցել:
ՊԲ դիրքապահները շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը կոչ է անում հետևել ստանձնած պարտավորություններին և խուսափել իրադրության հետագա լարման արկածախնդիր մարտավարությունից:

Азербайджанский беспилотник нанес удар по армянским позициям
Министерство обороны Арцаха сообщило об ударе, нанесенном азербайджанскими силами по армянским позициям с беспилотника, сообщает Новости-Армения.
"Игнорируя обязательства, взятые в ходе состоявшейся в Кракове при посредничестве Минской группы ОБСЕ встречи, которыми стороны призывались к принятию мер по укреплению доверия,  противник 20-го января около 14:50 совершил очередную провокацию на северном направлении арцахско-азербайджанской линии соприкосновения, сбросив с беспилотника в направлении армянских постовиков минометную мину", - отмечается в сообщении пресс-службы оборонного ведомства Аецаха.
В результате действий азербайджанских ВС Армия обороны каких-либо потерь не понесла.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство.
"Министерство обороны Республики Арцах призывает военно-политическое руководство Азербайджана следовать взятым на себя обязательством и избегать авантюрной тактики дальнейшего нагнетания обстановки", - отмечается в сообщении.