Վրաստանի պաշտպանության նախարարը կայցելի Հայաստան
Հունվարի 24-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպան Ռուբեն Սադոյանը հանդիպում ունեցավ Վրաստանի պաշտպանության նախարար Լևան Իզորիայի հետ։
Հանդիպման սկզբում դեսպան Սադոյանը նախարար Իզորիային փոխանցեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի ողջույնները։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմական համագործակցության ծրագրով նախատեսված միջոցառումների ընթացքի և հետագա հեռանկարային ուղղությունների վերաբերյալ՝ այս համատեքստում հատկապես կարևորելով ռազմական կրթության և ռազմական բժշկության ոլորտներում համագործակցությունը։
Նախարար Իզորիան գոհունակություն հայտնեց երկու երկրների միջև առկա ռազմական համագործակցության կապակցությամբ և հայտնեց, որ այս տարի նախատեսված է իր պաշտոնական այցը Հայաստան։
Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև Վրաստանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Լելա Չիքովանին, Վրաստանում ՀՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սամվել Ռամազյանը և դեսպանության խորհրդական Կարեն Պարունակյանը։

Министр обороны Грузии посетит Армению
Как отмечается на странице посольства Армении в Грузии в Facebook, в начале встречи Посол Рубен Садоян передал министру Левану Изория привет от министра обороны РА Вигена Саргсяна.
Собеседники обменялись мнениями о ходе мероприятий, предусмотренных программой военного сотрудничества между Арменией и Грузией и о дальнейших перспективных направлениях сотрудничества, в этом контексте придав особую важность сотрудничеству в области военного образования и военной медицины.
Министр Леван Изория с удовлетворением отметил и, одновременно, выразил свою благодарность в связи с участием армянской стороны в проведенных в прошлом году в Грузии многонациональных военных учениях «Noble Partner». Он выразил надежду, что Армения и в этом году примет участие в этих учениях.
Леван Изория уверил собеседника, что на этот год запланирован его официальный визит в Армению.
Во встрече принимали участие первый заместитель министра обороны Грузии Лела Чиковани, военный атташе Посольства РА в Грузии, полковник Самвел Рамазян и советник Посольства Карен Парунакян.