Արմեն Սարգսյանը Միլանի հայ հոգևորականներին է ներկայացրել Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ իր տեսլականը
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կողմից  ՀՀ նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանը փետրվար 2-ին հանդիպել է Միլանի Հայ ազգային եւ հոգեւոր հաստատությունների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին հայտնում է News.am–ը` հղում կատարելով Իտալիո Հայոց հովվության դիվանի հայտարարությանը
Հանդիպման ընթացքում Արմեն Սարգսյանը ներկայացրել է Հայաստանի ապագայի վերաբերյալ իր տեսլականը, լսել է ներկաների տեսակետներն ու գաղափարները՝ ՀՀ ապագայի և արդեն նոր կառավարման ձևաչափում մեր երկրի տարբեր ծրագրերին սփյուռքի ներգրավվածության վերաբերյալ:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում արդարադատության, առողջապահության և կրթության ոլորտների բարելավման, ինչպես նաև Հայրենիքի նկատմամբ մատաղ սերնդի հավատքի զորացման առնչությամբ:
Անկեղծ ու ջերմ մթնոլորտում արձանագրվել են մեր երկրի ձեռք բերած հաջողությունները, և դրանք միասնաբար՝ Հայաստանի և Սփյուռքի ջանքերով զորացնելու կամքն ու վճռականությունը:

Армен Саркисян встретился с армянскими священнослужителями Милана
Чрезвычайный и полномочный посол страны в Великобритании, возможный кандидат в президенты от правящей Республиканской партии Армении Армен Саркисян встретился с представителями Армянских национальных и духовных заведений Милана.
Как сообщили News.am в канцелярии Армянского духовного представительства Италии, встреча состоялась в Армянском доме Милана.
В ходе встречи Саркисян представил свое видение относительно будущего Армении, при этом он выслушал и точки зрения, идеи присутствующих. Он также затронул тему вовлеченности диаспоры в будущем в разные программы нашей страны и уже в формате новой системы правления.
Состоялся обмен мнениями по улучшению сфер юстиции, здравоохранения и образования в Армении. В ходе встречи, которая состоялась в искренней и теплой обстановке, речь зашла и об успехах Армении.