Հայ-թուրքական սահմանը խախտելու մեղադրանքով 4 քաղաքացու դեմ քրեական գործ է հարուցվել
Հայաստանի հետ սահմանակից Կարսի Դիգորի (Տեկոր-խմբ) շրջանից հայ-թուրքական սահմանը խախտելու մեղադրանքով 4 քաղաքացու դեմ քրեական գործ է հարուցվել։
Ինչպես փոխանցում է News.am-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Hurriyet-ին, Կարսի Դիգորի շրջանում 3 քաղաքացի իրենց ձիերը փնտրելու նպատակով մտել են սահմանային արգելված գոտի, որի ընթացքում ձերբակալվել են ժանդարմերիայի կողմից։ Նրանցից մեկն էլ ավելի հեռուն էր գնացել և ձերբակալվել էր Հայաստանի սահմանապահների կողմից։
Թուրքական կողմը դիմել էր հայկական կողմին և բանակցությունների արդյունքում Թուրքիայի քաղաքացին վերադարձվել է թուրքական կողմին։

Criminal cases have been filed against four Turkish citizens on charges of violation of the Armenian-Turkish border.
In Digor district of Turkey’s Kars Province, four people entered the prohibited border zone with Armenia to look for their horses; but three of them were detained by the Turkish gendarmerie, News.am reports, referring to Hürriyet newspaper.
One of them had gone even further, and was detained by Armenia’s border guards.
The Turkish side had petitioned to the Armenian side. And as a result of negotiations, this Turkish citizen was returned to Turkey.
Now, criminal cases have been filed against these four persons, and on charges of violating the state border.