Հրաձիգ Հայկ Բաբայանը պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց
Երեկ Հունգարիայի Գյոր քաղաքում մեկնարկեց հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների, երիտասարդների ու պատանիների առաջնությունը, փոխանցում է ՀԱՕԿ լրատվական ծառայությունը:
Հայկ Բաբայանը պատանիների 10 մ օդամղիչ հրացան վարժության եզրափակչում (181.1) զբաղեցրեց 5-րդ տեղը՝ նվաճելով 2018 թ. Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան։
Նույն վարժությունում Վրեժ Թորոսյանը եզրափակչում (140.4) զբաղեցրեց 7-րդ հորիզոնականը: Նարեկ Ադամյանը որակավորման փուլում 609,7 միավորով 22-րդն էր:
10 մ օդամղիչ հրացան վարժության աղջիկների մրցաշարում Ալլա Պողոսյանը որակավորման փուլում 414,9 միավորով 9-րդ տեղում էր։ Պողոսյանին չհաջողվեց անցնել եզրափակիչ:
10 մ օդամղիչ ատրճանակ վարժությունում Բենիկ Խլղաթյանը, որակավորման փուլում խոցելով 561 միավոր, զբաղեցրեց 15-րդ տեղը:

Айк Бабаян завоевал путевку на юношеские Олимпийские игры
Вчера в венгерском Дьере стартовал чемпионат Европы по стрельбе среди взрослых, юниоров и юношей, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В финале у юношей Айк Бабаян в стрельбе из пневматической винтовки с 10 м (181.1) занял 5-е место, завоевав путевку на юношеские Олимпийские игры 2018 года в Буэнос-Айресе 2018 года. Об этом сообщает Федерация стрельбы Армении.
В этом же упражнении Вреж Торосян в финале занял 7-е место (140.4). Нарек Адамян на квалификационном этапе с 609.7 очками стал 22-м.
В состязаниях девушек в стрельбе из пневматической винтовки с 10 м  Алла Погосян на квалификационном этапе с 414.9 очками стала 9-й. Погосян не удалось выйти в финал.
В стрельбе из пневматического пистолета с 10 м Беник Хлгатян, выбив на квалификационном этапе 561 очко, занял 15-е место.