Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանին:
Քննարկվել են մեր հանրապետությունում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Ամերիկյան և Արցախի պետական համալսարանների միջև փոխգործակցության խնդիրներին:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ համագործակցությունը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանի հետ գտնվում է բարձր մակարդակի վրա` կարևորելով դրական այդ դինամիկայի պահպանումը նաև ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին կրթության, գիտության ու սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը և քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

Президент Арцаха принял вице-президента Американского университета Армении
21 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян принял вице-президента Американского университета Армении Ашота Газаряна, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Были обсуждены вопросы, касающиеся осуществления разных программ в Арцахе. Особое внимание было уделено взаимодействию между Американским университетом Армении и Арцахским государственным университетом.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что сотрудничество с Американским университетом Армении находится на высоком уровне, подчеркнув важность сохранения этой положительной динамики и в дальнейшем.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта Нарине Агабалян и министр градостроительства Карен Шахраманян.