Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ կվերանորոգվի նաև մայրաքաղաքի հիմնադրման 2750-ամյակի այգին
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման, բնապահպանության, կոմունալ տնտեսության վարչություններին, ինչպես նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարին հանձնարարվել է Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ վերանորոգել նաև մայրաքաղաքի հիմնադրման 2750-ամյակին նվիրված այգին: Քաղաքապետի մեկ այլ հանձնարարականով կգույքագրվեն Երևանի հիմնադրման 2750-ամյակի տոնակատարության շրջանակում ստեղծված կառույցներն ու հուշարձանները, որոնք ևս անհրաժեշտության դեպքում կվերանորոգվեն ու կթարմացվեն:
Ինչպես հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին ընդառաջ՝ Երևան քաղաքի գլխավոր ճարտարապետին, գլխավոր դիզայներին, աշխատակազմի շինարարության և բարեկարգման, կոմունալ տնտեսության վարչություներին, ինչպես նաև Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավարին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է նաև սկսել մայրաքաղաքի բազմաբնակարան բնակելի շենքերի տանիքների ներկման աշխատանքները՝ դրանցում ներգրավելով նաև համատիրություններին ու մասնավոր ընկերություններին, պահպանելով գունային ներդաշնակությունը:

Prior to the 2800th Anniversary of Yerevan the Park Dedicated to 2750th Anniversary of the Capital Will be Renovated
During the weekly working meeting in the City Hall which was conducted by Mayor Taron Margaryan the Departments of Building and Improvement, Nature Protection, Communal Services of the Municipality as well as the head of Kentron administrative district were assigned to renovate the park dedicated to the 2750th anniversary of Yerevan prior to the 2800th anniversary of the capital, official page of Yerevan Municipality reports.
Another instruction was regarding the inventory of monuments, constructions created on the event of the 2750th anniversary which are to be renovated if necessary.
Prior to the 2800th anniversary the Chief Architect, the Designer of Yerevan, the departments of Building and Improvement, Communal Services and the head of Kentron district were also instructed to start painting the roofs of blocks of flats keeping their colour in harmony.