Հայտնի են աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքները
«Հասարակական անվտանգության և քրեական արդարադատության քաղաքացիական խորհուրդ» մեքսիկական ոչ կառավարական կազմակերպության փորձագետները կազմել են 2017 թվականին աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքների վարկանիշը:
Ցուցակում առաջին տեղը զբաղեցրել է Մեքսիկայի Լոս Կաբոս քաղաքը, որտեղ սպանության մակարդակը կազմել Է գրեթե 111 դեպք յուրաքանչյուր հարյուր հազար մարդու հաշվով: Վենեսուելայի մայրաքաղաք Կարակասը վարկանիշի երկրորդ տեղն է զբաղեցրել: Աշխարհի ամենավտանգավոր քաղաքների եռյակը եզրափակում է Մեքսիկայի Ակապուլկո քաղաքը:
Վարկանիշում կա ընդամենը 50 քաղաք, որոնց մեծ մասը գտնվում է Լատինական Ամերիկայում: Ցուցակում ամենամեծ ներկայացուցչությունը Բրազիլիայինն Է և Մեքսիկայինը՝ 17 և 12 քաղաք համապատասխանաբար:

Названы самые опасные города мира
Эксперты из мексиканской неправительственной организации "Гражданский совет по общественной безопасности и уголовной юстиции" составили рейтинг самых опасных городов мира в 2017 году.
Как передает РИА Новости, первое место в списке занял мексиканский город Лос-Кабос, уровень убийств в котором составил почти 111 случаев на каждые сто тысяч человек. Второе место в рейтинге заняла венесуэльская столица Каракас. Тройку самых опасных городов мира замкнул также мексиканский город Акапулько.
Всего в рейтинг попали 50 городов, большая часть из которых располагается в Латинской Америке. Наибольшее представительство в списке у Бразилии и Мексики — 17 и 12 городов соответственно.