Ձեր ջերմությամբ և գեղեցկությամբ դուք ներդաշնակ եք դարձնում աշխարհը. ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է կանանց տոնը
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց տոնի կապակցությամբ: Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից ներկայացնում են ուղերձն ամբողջությամբ.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի կապակցությամբ:
Օգտվելով այս գեղեցիկ առիթից՝ դիմում եմ մեր սիրելի մայրերին, քույրերին, դուստրերին, մեր բոլոր հարազատներին: Ձեր ջերմությամբ և գեղեցկությամբ դուք ներդաշնակ եք դարձնում աշխարհը:
Մեր երկրում չկա որևէ ոլորտ ու բնագավառ, որտեղ չզգացվի կանանց բարենպաստ ներկայությունը և ակտիվ մասնակցությունը: Նրանք ուսուցիչ են, բժիշկ, ձեռներեց ու պետական գործիչ, զինվորի մայր են ու զինվորական: Մեր ողջ հասարակության անունից ձեզ երախտագիտություն եմ հայտնում և գլուխ խոնարհում ձեր առջև:
Սիրելի՛ կանայք,
Ձեր մասնագիտական նվաճումներն ու առաջընթացը, ինչպես նաև հասարակական ու քաղաքական ակտիվությունը բացառիկ կարևորություն ունեն Հայաստանի զարգացման և ապագայի համար: Ավելի արդար ու ազատ հասարակություն, ավելի հզոր ու բարեկեցիկ երկիր ձևավորելու գործում ձեր մասնակցությունն ունի անփոխարինելի նշանակություն:
Մաղթում եմ ձեզ երջանկություն անձնական կյանքում և հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ: Առողջ և ամուր ընտանիքը մեր ժողովրդի և երկրի հարստությունն է, իսկ այդ հարստության մշտարթուն պահապանը դուք եք, սիրելի՛ կանայք:

"Своей теплотой и красотой вы делаете гармоничным мир": Серж Саргсян поздравил женщин Армении
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание по случаю Дня женщин, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Дорогие женщины,
Сердечно поздравляю вас с Днем женщин.
Пользуясь этим прекрасным поводом обращаюсь к нашим любимым матерям, сестрам, дочерям, ко всем нашим родным. Своей теплотой и красотой вы делаете гармоничным мир.
В нашей стране нет такой сферы или отрасли, где бы не чувствовалось благотворное присутствие и активное участие женщин. Они учителя, врачи, предприниматели и государственные деятели, солдатские матери и военнослужащие. От имени всего нашего общества выражаю вам благодарность и склоняю голову перед вами.
Дорогие женщины,
Ваши профессиональные достижения и прогресс, также как общественная и политическая активность имеют исключительную важность для развития и будущего Армении. Ваше участие в деле формирования более справедливого и свободного общества, более сильной и благополучной страны имеет незаменимое значение.
Желаю вам счастья в личной жизни и успехов в трудовой деятельности. Здоровая и прочная семья - богатство нашего народа и нашей страны, а бдительными хранителями этого богатства являетесь вы, дорогие женщины.