Մեր՝ տղամարդկանց պարտքն է անել հնարավորը ձեր կյանքը երջանիկ ու անհոգ դարձնելու համար. Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 8-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Ուղերձում ասված է:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա առթիվ:
Բնությունը ձեզ շռայլորեն օժտել է ջերմությամբ ու հոգատարությամբ, նրբությամբ ու քնքշանքով, գեղեցկությամբ ու հմայքով, միաժամանակ ձեզ տվել է անսահման համբերություն ու մեծ հոգի, անսպառ ուժ ու կորով, որպեսզի կարողանաք արժանավայել կերպով իրականացնել ձեր առաքելությունը կյանքում, կրել ձեր ուսերին ծանրացած բեռը:
Մեր՝ տղամարդկանց պարտքն է անել հնարավորը՝ այդ բեռը թեթևացնելու, ձեր հոգսերը կիսելու, ձեր կյանքը երջանիկ ու անհոգ դարձնելու համար, որպեսզի դուք միշտ պաշտպանված ու անվտանգ զգաք ձեզ, ապրեք հանգիստ ու խաղաղ, զբաղվեք ձեր սիրած գործով՝ տանը թե դրսում: Մենք երախտապարտ ենք ձեզ այն ամենի համար, ինչ անում եք դուք՝ հանուն ձեր ընտանիքների, հանուն հայրենի երկրի ու ժողովրդի:
Թանկագի՛ն մայրեր, տատիկներ, դուստրեր, քույրեր ու կանայք, արցախուհիներ, իմ անկեղծ մաղթանքն է, որ դուք, ձեր հարազատներն ու մերձավորները միշտ լինեք առողջ և ուրախ, որ ձեր ընտանիքներում միշտ վառ լինի օջախի կրակը, անպակաս՝ ցնծությունն ու բերկրանքը, սերն ու լիությունը: Թող հաջողությունն ուղեկցի ձեզ ձեր ամբողջ կյանքում»:

"Наш мужской долг - сделать вашу жизнь счастливой и беззаботной": президент Арцаха
8 марта президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Международного женского дня.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с Международным женским днем!
Природа щедро одарила вас теплотой и заботой, нежностью и утонченностью, красотой и обаянием, при этом наделив вас безграничным терпением и большой душой, неиссякаемой силой и энергией, чтобы вы смогли достойно осуществлять свою миссию в жизни, нести на своих плечах бремя забот.
Наш мужской долг - сделать все возможное, чтобы облегчить это бремя, разделить с вами заботы, сделать вашу жизнь счастливой и беззаботной, чтобы вы всегда чувствовали себя защищенными и в безопасности, жили спокойно и в мире, занимались любимым делом дома и за его пределами.
Мы признательны вам за все то, что вы делаете во имя ваших семей, во имя родной страны и народа.
Дорогие матери, бабушки, дочери, сестры и жены, арцахские армянки!
Искренне желаю, чтобы вы, ваши родные и близкие всегда были счастливы, чтобы в ваших семьях никогда не погас домашний очаг, чтобы царили радость, любовь и изобилие. Пусть успех сопутствует вам всю вашу жизнь!"