Թրամփը երկարաձգել է Իրանի դեմ սահմանված պատժամիջոցները
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը ևս մեկ տարով երկարացրել է Իրանի դեմ սահմանված պատժամիջոցները, հայտնում է Интерфакс-ը:
«Իրանի կառավարության գործողություններն ու քաղաքականությունը՝ այդ թվում նաև բալիստիկ հրթիռների մշակումը, միջազգային ահաբեկչությանը ցուցաբերվող աջակցությունը և մարդու իրավունքների խախտումը, առաջվա պես արտակարգ սպառնալիք են ներկայացնում ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության, արտաքին քաղաքականության և տնտեսության համար», - ասվում է Թրամփի ծանուցման մեջ:
«Այդ պատճառով (Իրանի նկատմամբ) ազգային արտակարգ դրությունը, որը հայտարարվել է 1995 թվականի մարտի 15-ին, պետք է ուժի մեջ մնա նաև 2018 թվականի մարտի 15-ից հետո: Ուստի ես մեկ տարով երկարացնում եմ Իրանի նկատմամբ արտակարգ դրությունը», - ասվում է հաղորդագրությունում:

Трамп продлил санкции против Ирана
"Действия и политика правительства Ирана, включая разработку баллистических ракет, поддержку международного терроризма и нарушения прав человека, по-прежнему представляют необычайную и чрезвычайную угрозу для национальной безопасности, внешней политики и экономики США", - говорится в распространенном уведомлении Трампа.
"По этой причине, национальное чрезвычайное положение (в отношении Ирана - ИФ), объявленное 15 марта 1995 года должно оставаться в силе и после 15 марта 2018 года. Поэтому (...) я продлеваю на один год чрезвычайное положение в отношении Ирана", - отмечается в сообщении.