Արցախի Նախագահը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 19-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին՝ Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի ընտրություններում տարած հաղթանակի առթիվ:
«Հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները Ռուսաստանի Դաշնության Նախագահի ընտրություններում Ձեր բացարձակ հաղթանակի կապակցությամբ, որը մեկ անգամ ևս հաստատեց Ձեր վաստակած հեղինակությունը ռուսաստանցիների մոտ և դարձավ Ռուսաստանի սոցիալ-տնտեսական շարունակական զարգացմանն ու բարգավաճմանը, միջազգային ասպարեզում նրա շահերի պաշտպանությանն ուղղված Ձեր ջանքերի համաժողովրդական աջակցության վկայությունը:
Արցախում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ավանդը և Ռուսաստանի Դաշնության՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի դիրքորոշումը ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության համապարփակ և արդարացի կարգավորման գործում: Համոզված եմ, որ Ռուսաստանն այսուհետ ևս կշարունակի ջանքեր գործադրել տարածաշրջանում խաղաղության պահպանման ու ամրապնդման, կայունության ու անվտանգության ապահովման գործում:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի, և մաղթում Ձեզ, Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, հաջողություններ և բարեկեցություն, Ռուսաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»:

Artsakh President Congratulated President of Russia
On 19 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to Vladimir Putin in connection with his victory in the elections of the President of the Russian Federation.
I cordially congratulate You on absolute victory in the elections of the President of the Russian Federation, which once again confirmed Your well-deserved authority among the Russian society and has become a proof of the nationwide support for Your efforts to secure continuous socioeconomic development and prosperity of Russia, protection of its interests in the international arena.
Artsakh rates high Your personal input and the position of the Russian Federation as a co-chair country of the OSCE Minsk group in the comprehensive and just settlement of the Azerbaijani-Karabagh conflict. I am confident that Russia will continue its efforts of maintaining and strengthening peace, ensuring stability and security in the region.
I once again congratulate You, respectful Mr. Putin, wishing robust health, successes and well-being to You, all Your relatives and friends, peace and prosperity to the people of Russia".