Նիգերիայի բանակը շուրջ 150 պատանդ է ազատել գերությունից
Նիգերիայի բանակը հաղորդել է, որ «Բոկո Հարամ» արմատական իսլամիստական խմբավորման դեմ իրականացված գործողությունների ադյունքում 149 պատանդ է ազատվել, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: Բանակն ազատել է 54 կանանց և 95 երեխաների, նրանց անհրաժեշտ բուժօգնություն է ցուցաբերվել:
Գործողության ընթացքում բանակը ոչնչացրել է երեք զինյալների, ևս հինգին գերի են վերցրել: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ զինյալների գերությունից ազատված 105 նիգերիացի դպրոցական աղջիկներ վերադարձել են իրենց ընտանիքներ: Փետրվարին հայտնի էր դարձել, որ խմբավորման զինյալները դպրոցի հարյուրից ավելի աշակերտուհիների էին առևանգել Նիգերիայի Յոբեի նահանգում:

В Нигерии армия освободила почти 150 заложников из плена
Армия Нигерии сообщила об освобождении 149 заложников в ходе операции против радикальной исламистской группировки "Боко Харам", пишет РИА Новости.
Как сообщается, армия освободила 54 женщины и 95 детей, им была оказана необходимая медицинская помощь. В ходе операции армия также ликвидировала трех боевиков, еще пять были задержаны.
Ранее сообщалось, что освобожденные из плена боевиков 105 нигерийских школьниц вернулись к своим семьям. В феврале стало известно, что боевики группировки похитили более 100 учениц школы в нигерийском штате Йобе.