Կառավարությունը հաստատել է հակակոռուպցիոն էլեկտրոնային հարթակի ստեղծման տեխնիկական կարգը
Կառավարությունը հաստատել է միասնական հակակոռուպցիոն էլեկտրոնային ծանուցումների հարթակի ստեղծման տեխնիկական նկարագիրն ու կարգը: Համապատասխան որոշումը կայացվել է կառավարության ապրիլի 12-ի նիստում, հայտնում է News.am-ը։
Այս որոշման ընդունումը թելադրված է «Ծանուցումների համակարգի մասին»  ՀՀ օրենքով, որը ենթադրում է կոռուպցիոն հանցագործության մասին հաղորդող անձանց պաշտպանության մեխանիզմի ներդնում` պահպանելով նրանց անանունությունը:
Ինչպես նշվում է հիմնավորման մեջ, այս համակարգի միջոցով քաղաքացիները կարող են կոռուպցիոն հանցագործության մասին տեղեկացնել՝ պահպանելով անանունությունը: Կոռուպցիոն հանցագործությունների մասին հաղորդող անձանց պաշտպանության երաշխավոր է հանդես գալիս պետությունն՝ ի դեմս Կառավարության լիազորված մարմնի՝ Արդարադատության նախարարության: Իրազեկողների անանունությունն ապահովվում է նրանց IP հասցեների (Internet Protocol Address) կոդավորման միջոցով:

Правительство Армении внедряет систему анонимных осведомителей о коррупционных преступлениях
Правительство Армении утвердило техническое описание и порядок ведения единой антикоррупционной электронной площадки оповещений. Соответствующее решение принято на заседании Правительства 12 апреля, передает News.am.
Принятие этого решения продиктовано законом Армении ''О системе оповещений'', предполагающим внедрение механизма защиты лиц, оповещающих о коррупционном преступлении при сохранении их анонимности.
Как отмечено в обосновании, посредством данной системы граждане могут сообщить о коррупционном преступлении, сохраняя при этом анонимность. Гарантом защиты лиц, оповещающих о коррупционных преступлениях, выступает государство  в лице  уполномоченного органа Правительства - Министерства юстиции. Анонимность пользователей, собственно осведомителей, обеспечивается путем кодирования их IP-адреса (Internet Protocol Address).