Հայաստանի Նախագահը հյուրընկալել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին
ՀՀ Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 17-ին նախագահական նստավայրում հյուրընկալել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին: Այս մասին  տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմից:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է Վեհափառ Հայրապետին և ընդգծել Հայ Առաքելական Եկեղեցու անփոխարինելի վաստակը մեր ժողովրդի կյանքի բոլոր բնագավառներում, ազգային և հոգևոր արժեքների պահպանման գործում:
Հանրապետության Նախագահը եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը խոսել են պետության և եկեղեցու միջև ձևավորված սերտ համագործակցության, հայրենիք-սփյուռք կապերի առավել ամրապնդման, ազգային-եկեղեցական կյանքի կարևորագույն խնդիրների և առկա մարտահրավերների մասին:
Վեհափառ Հայրապետը վստահություն է հայտնել, որ Նախագահ Սարգսյանի նկատմամբ հարգանքը,նրա միջազգային մեծ կապերը, կառավարման ոլորտում հարուստ փորձառությունն ու գիտելիքները լավագույնս պիտի ծառայեն երկրի առաջընթացին:

President of Armenia Armen Sarkissian on April 17 hosted His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, Armenpress reports.
The President welcomed His Holiness Garegin II and highlighted the Armenian Apostolic Church's irreplaceable contribution in all spheres of the Armenian people's life, in maintenance of national and spiritual values.
The sides talked about the close cooperation between the state and the Church, strengthening the Homeland-Diaspora ties, key issues of national-church life and existing challenges.
His Holiness Garegin II expressed confidence that the respect towards President Sarkissian, his great international ties, rich experience and knowledge in administration field will serve at best for the country's progress.