Ոստիկանությունը դիմել է լրագրողներին
ՀՀ ոստիկանությունը կոչ է արել լրագրողներին ողջամիտ հեռավորություն պահպանել ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի կազմակերպած հավաքի վայրերից՝ չխոչընդոտելով Ոստիկանության ծառայական պարտականությունների կատարմանը:  ո.
«Հարգելի լրագրողներ,
Նիկոլ Փաշինյանի կողմից կազմակերպվող հավաքի վայրերում Ոստիկանությունը իրականացնում է հասարակական կարգի խախտումները կասեցնող գործողություններ:
Ոստիկանությունը խնդրում է Ձեզ հավաքի վայրից պահպանել ողջամիտ հեռավորություն՝ Ոստիկանության ծառայական պարտականությունների կատարմանը չխոչընդոտելու համար:
Ոստիկանության խնդրանքը հարգելու դեպքում Ձեր և Ձեր գույքի անվտանգությունը հնարավորինս կլինի երաշխավորված», - ասվում է ոստիկանության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Полиция Армении вновь обратилась к журналистам
Полиция Армении обратилась с заявлением к журналистам, освещающим митинги оппозиции во главе с депутатом НС РА Николом Пашиняном.
"Уважаемые журналисты!
В местах проведения собрания, организованного Николом Пашиняном, Полиция осуществляет операции по пресечению нарушений общественного порядка.
Полиция просит вас держаться на разумном расстоянии от мест проведения акции протеста, дабы не препятствовать полицейским ввыполнении своих обязанностей.
В случае уважения просьбы полиции безопасность ваших личностей и имущества будет гарантирована в максимально степени", - говорится в заявлении.