Շառլ Ազնավուրը հրավիրում է բոլոր կողմերին հավաքվել քննարկումների սեղանի շուրջ
Շառլ Ազնավուրը Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ իր ուղերձն է հղել: Նա իր ֆեյսբուքյան էջում մասնավորապես ասել է.
«Անգամ եթե աշխատանքային պարտավորությունների բերումով ես հեռու եմ գտնվում, սիրտս միշտ Հայաստանում է։
Ես շատ անհանգիստ եմ և մտահոգված Հայաստանում ստեղծված իրավիճակով։ Հրավիրում եմ բոլոր կողմերին հավաքվել քննարկումների սեղանի շուրջ՝ որևէ լուծում գտնելու և ցանկացած տեսակի բռնությունից խուսափելու համար։ Յուրաքանչյուրը պետք է զիջումների գնա, որպեսզի պահպանի ազգի միասնությունը՝ հավատարիմ մնալով մեզ համար այդքան կարևոր մարդասիրական ու ժողովրդավարական արժեքներին։
Մեծագույն ցանկությունս է, որ հայ երիտասարդները գտնեն իրենց տեղը և կայանան զարգացած ու խաղաղ Հայաստանում»:

Шарль Азнавур: "Каждый должен пойти на уступки, чтобы сохранить единство нации"
Всемирно известный шансонье Шарль Азнавур признался, что даже если в силу обязательств по работе находится далеко, его сердце всегда в Армении, сообщает Новости-Армения.
"Я очень беспокоюсь из-за ситуации, сложившейся в Армении. Приглашаю все стороны за стол переговоров, чтобы найти какое-либо решение и избежать любого вида насилия. Каждый должен пойти на уступки, чтобы сохранить единство нации, оставаясь верным гуманитарным и демократическим ценностям", - написал Азнавур на своей странице в Facebook.
Он заявил, что его самым большим желанием является, чтобы армянская молодежь жила и работала в развитой и мирной Армении.
С 13-го апреля лидер оппозиционной парламентской фракции "Елк", глава партии "Гражданский договор" Никол Пашинян проводил в центре Еревана круглосуточные митинги против премьерства Сержа Саргсяна.