ԱՄՆ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչը ելույթ է ունեցել Թաֆթսի համալսարանում
Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը  ելույթ է ունեցել ապրիլի 19–ին ԱՄՆ Թաֆթսի համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցում կազմակերպված միջոցառմանը, որը նվիրված էր ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակին, Հայաստանի Հանրապետության 100-ամյակին և Երևան քաղաքի 2800-ամյակին, հայտնում է Արցախի ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Միջոցառումը կազմակերպել էին համալսարանի 2018 թ. Թավիթյան կրթաթոշակային ծրագրի հայ ուսանողները, որին  ներկա էին համալսարանի դասախոսներ, օտարերկրացի ուսանողներ և Բոստոնի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:

Постоянный представитель Арцаха в США выступил в Тафтском университете
19 апреля Постоянный представитель Республики Арцах в США Роберт Аветисян выступил на состоявшемся во Флетчерской школе права и дипломатии Тафтского университета мероприятии, которое было посвящено 30-летию Карабахского движения, 100-летию Республики Армения и 2800-летию города Еревана, сообщает официальная страница МИДа Арцаха.
На мероприятии, организованном армянскими студентами-стипендиатами программы 2018г. фонда "Тавитян", присутствовали преподаватели и иностранные студенты университета, а также представители армянской общины Бостона.