Մայիսի 6-12-ին իրադրությունը սահմանին եղել է հարաբերական կայուն
Մայիսի 6-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն: Այս մասին ասվում է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքում:
Ընդհանուր առմամբ, անցնող շաբաթվա ընթացքում հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 1500 կրակոց:
Բացի վերոնշյալ խախտումներից, շաբաթվա ընթացքում հակառակորդի թիկունքում` հիմնականում կենտրոնացման շրջաններում, նկատվել են նաև սահմանափակ քանակությամբ տեղաշարժեր, ինչին պաշտպանության բանակի դիրքապահ անձնակազմը աչալրջորեն հետևել ու պահել է վերահսկողության ներքո:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում զգոնության բարձր մակարդակով իրականացնել մարտական ծառայություն:

From May 6 to 12 the Situation in the Artsakh-Azerbaijan Border Has Been Relatively Stable
During the period from May 6 to 12 the situation in the Artsakh-Azerbaijan border has been relatively stable, Armenpress reports referring to Artsakh's defense ministry.
During the past week the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the line of contact nearly 150 times by firing more than 1500 shots at the Armenian positions.
In addition, limited movements of the adversary were observed during the week, but the Artsakh Defense Army units carefully followed them and kept them under control.
The Defense Army units control the situation in the frontline and continue vigilantly conducting the combat service.