Արա Բաբլոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Այս մասին ասվում է Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքում:
Հաղորդվում է, որ զրույցի ընթացքում քննարկվել են ՀՀ Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստի անցկացմանը վերաբերող հարցեր: Ընդգծելով համատեղ նիստի կարևորությունը՝ Արա Բաբլոյանն առաջարկել է հետաձգել Մուրմանսկում հունիսի 5-ից 8-ը նախատեսված նիստի անցկացման ժամկետը՝ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ հունիսի 7-ին Հայաստանի խորհրդարանը քննարկելու է ՀՀ նոր կառավարության ծրագիրը, իսկ մինչ այդ սպասվում են քննարկումներ նաև ՀՀ ԱԺ խմբակցություններում ու մշտական հանձնաժողովներում:

Баблоян предложил Матвиенко отложить сроки проведения заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между РА и РФ
Состоялся телефонный разговор Председателя НС А.Баблояна с Председателем СФ ФС РФ В.Матвиенко.
Обсуждены вопросы проведения заседания Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ. Подчеркнув важность совместного заседания, А.Баблоян предложил отложить сроки его проведения, намеченного на 5-8 июня в Мурманске, учитывая, что 7 июня парламент Армении должен обсудить программу нового правительства РА, а до этого ожидаются также дебаты во фракциях и постоянных комиссиях НС РА.