Պուտինն ու Ասադը բանակցություններ են անցկացրել Սոչիում
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը մայիսի 17-ին բանակցություններ են անցկացրել Սոչիում: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ նշելով, որ Ասադը Ռուսաստան էր ժամանել աշխատանքային այցով:
Բանակցությունների ժամանակ ընդգծվել է լիարժեք քաղաքական գործընթաց սկսելու համար հավելյալ պայմաններ ստեղծելու անհրաժեշտությունը, քննարկվել են կարգավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող համատեղ քայլերը:
Բանակցությունների ժամանակ Ասադը նշել է, որ Սիրիայում իրավիճակը գնալով կայունանում է, ինչը քաղաքական գործընթացի մեկնարկի համար հնարավորություններ է ստեղծում:

Putin and Assad Held Negotiations
Russian President Vladimir Putin held previously unannounced talks with Syria's President Bashar al-Assad in the Black Sea resort city of Sochi on Thursday, dpa.international reports citing to the Kremlin .
Noting "major progress" by the Syrian army, Putin told al-Assad that conditions "were favorable for stepping up the political process" and that foreign armed forces would likely begin withdrawing from Syria, according to a Kremlin statement.
Al-Assad said recent military successes meant his government was "succeeding in normalizing the situation," which "opens the way for our many citizens to return to their homes."