ՀՀ զինված ուժերի մարզիկները նվաճել են միջազգային առաջնության մեդալներ
ՀՀ զինված ուժերի մարզիկ-զինծառայողների հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքական թիմը մայիսի 14-ից 20-ը մասնակցել է Մոսկվայում կայացած զինվորականների համաշխարհային ըմբշամարտի 33-րդ առաջնությանը, որը կազմակերպում է Ռազմական սպորտի միջազգային խորհուրդը (CISM):
Առաջնությանը, որին մասնակցել են նաև օլիմպիական, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոններ, հրավիրված էին 22 պետությունների 153 մարզիկներ: Հայկական պատվիրակության կազմում ընդգրկված էր 9 մարզիկ: Թիմի մարզիչն էր ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, միջազգային սպորտի վարպետ, ԽՍՀՄ չեմպիոն, հունահռոմեական ըմբշամարտի ՀՀ երիտասարդական թիմի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը:
Առաջնությանը մասնակցած հայ մարզիկ-զինծառայողները նվաճել են 1 ոսկե (Ռուդիկ Մկրտչյան, 55կգ քաշային կարգում), 1 արծաթե (Ասլան Պողոսյան, 67կգ քաշային կարգում) և 3 բրոնզե մեդալներ (Արարատ Մանուչարյան 60կգ քաշային կարգում, Արմեն Հակոբյան` 72կգ քաշային կարգում, Էդուարդ Սարգսյան` 82կգ քաշային կարգում):
Հայկական պատվիրակության կազմում ընդգրկված 1-ին միջազգային կարգի մրցավար Գուրգեն Սահակյանն արժանացել է մրցաշարի լավագույն մրցավարի կոչմանը:

Армянские борцы завоевали медали на чемпионате мира среди военных
В Москве прошел 33-й чемпионат мира среди военнослужащих по спортивной борьбе, который организовал Международный совет военного спорта (CISM). В первенстве также приняли участие армянские спортсмены-военнослужащие, передает News.am.
В состав армянской делегации были включены 9 спортсменов, которые выступили под руководством заслуженного тренера Армении, международного мастера спорта, чемпиона СССР, старшего тренера молодежной сборной Армении по греко-римской борьбе Армена Бабаларяна.
Армянские спортсмены-военнослужащие завоевали 1 золотую (Рудик Мкртчян, 55 кг), 1 серебряную (Аслан Погосян, 67 кг) и 3 бронзовые медали (Арарат Манучарян (60 кг), Армен Акопян (72 кг), Эдуард Саргсян (82 г).