Է.Շարմազանովը Սլովակիայում ելույթ կունենա «Խորհրդարանականներն ընդդեմ ցեղասպանությունների» խորագրով ցուցահանդեսի բացմանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Սլովակիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը Սլովակիայի Ազգային խորհրդի հրավերով մայիսի 24-ին մեկնել է Բրատիսլավա:
Այցի ընթացքում Ազգային ժողովի փոխնախագահը հանդիպումներ կունենա Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոյի, Սլովակիա-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար Դուշան Տիտելի հետ, ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի կողմից «Ցեղասպանության հանցագործությունը կանխարգելելու և պատժելու մասին» կոնվենցիայի ընդունման 70-ամյակին նվիրված «Խորհրդարանականներն ընդդեմ ցեղասպանությունների» խորագրով ցուցահանդեսի բացմանը:

Шармазанов в Словакии выступит на открытии выставки под девизом ''Парламентарии против геноцидов''
24 мая вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Словакия Э.Шармазанов по приглашению Национального Совета Словакии отбыл в Братиславу. Об этом сообщает пресс-служба НС Армении.
В ходе визита вице-спикер НС встретится с Председателем Национального Совета Словакии А.Данко, руководителем группы дружбы Словакия – Армения Д.Тителом, выступит на открытии выставки под девизом ''Парламентарии против геноцидов'', посвященной 70-летию принятия Генассамблеей ООН конвенции ''О предупреждении и наказании преступления геноцида''.