Երեխաները մեզ համար գերագույն արժեք են. ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը
Սիրելի՛ փոքրիկներ, մաղթում եմ ձեզ խաղաղ երկինք, առողջություն, ընտանեկան ու պետական հոգատարությամբ շրջապատված անհոգ, երջանիկ մանկություն, լիարժեք կրթություն:
Միշտ սիրե՛ք ազնիվն ու բարին, իսկ այն պաշտպանելու համար կարդացե՛ք, սովորե՛ք, դարձե՛ք խելացի և ուժեղ, ինչպես ձեր սիրած հեքիաթների հերոսները:
Իսկ ձեզ, սիրելի՛ ծնողներ, շնորհավորում եմ Ծնողների համաշխարհային օրվա առթիվ և մաղթում, որ լավագույնս կատարեք ձեր պարտքը մանուկների նկատմամբ: Երեխաները մեզ համար գերագույն արժեք են: Դա ամրագրված է մեր ազգային արժեհամակարգում, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությունում ու նաև բազմաթիվ օրենքներում, որոնք մշտապես կատարելագործվում են:
Այսօր նաև պիտի երախտագիտության ու գնահատանքի ջերմ խոսքեր ուղղենք բժիշկներին, մանկավարժներին, սոցիալական աշխատողներին, այն միջազգային ու հասարակական կառույցներին, որոնք ամենօրյա աշխատանքով ապահովում են երեխաների լիարժեք ու ներդաշնակ զարգացման իրավունքները:
Միասին օգնելով այսօր խնամքի ու հոգատարություն կարիք ունեցող մանուկներին՝ մենք կկարողանանք ստեղծել այն միջավայրը, ուր մեր երեխաների մանկությունն ու իրավունքները պաշտպանված կլինեն:
Իմ փոքրի՛կ բարեկամներ, Հայաստանի փոքրի՛կ քաղաքացիներ, կրկին մաղթում եմ ձեզ առողջություն, խաղաղություն, երջանիկ մանկություն և ձեր բոլոր երազանքների իրականացում»:

Дети для нас – высшая ценность: поздравление Ара Баблояна
Дорогие малыши, желаю вам мирного неба, здоровья, беззаботного и счастливого детства под сенью семьи и государства, полноценного образования.
Всегда любите истинное и доброе, а для их защиты читайте, учитесь, станьте умными и сильными, как герои ваших любимых сказок.
А вас, дорогие родители, поздравляю с Международным днем родителей и желаю вам максимально исполнять ваш долг перед малышами. Дети для нас – высшая ценность. Это закреплено в нашей национальной системе ценностей, в Конституции РА и во многих постоянно совершенствующихся законах.
Сегодня также должны обратиться со словами признательности и оценки к врачам, педагогам, социальным работникам, международным и общественным организациям, своим повседневным трудом обеспечивающих права полноценного и гармоничного развития детей.
И сегодня вместе помогая нуждающимся в заботе и внимании малышам, мы сможем создать среду, защищающую детство и права наших детей.
Мои маленькие друзья, маленькие граждане Армении, еще раз желаю вам здоровья, мира, счастливого детства и исполнения всех ваших желаний''.