Արցախի Հանրապետության նախագահը մի շարք նշանակումներ է կատարել
Արայիկ Հարությունյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն։
Գրիգորի Մարտիրոսյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարարի պաշտոնից։
Արթուր Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարար։
Գեներալ-լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Գնդապետ Սամվել Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն:
Գնդապետ Գագիկ Սարգսյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի տեղակալ-պետական պահպանության գլխավոր վարչության պետի պաշտոնից՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ։
Գեներալ-մայոր Կամո Աղաջանյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Գնդապետ Իգոր Գրիգորյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանն այցելել է Ազգային անվտանգության ծառայություն եւ աշխատակիցներին ներկայացրել համակարգի նոր ղեկավարին՝ մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Արշավիր Ղարամյանին եւ Գագիկ Սարգսյանին երկարամյա ծառայության համար՝ նրանց մաղթելով հաջողություններ:

President of Artsakh Bako Sahakyan signed a range of decrees, the official page of Artsakh President reports.
According to the decrees: Arayik Haroutyunyan was released from the position of the Artsakh Republic minister of state upon his own request;
Grigory Martirosyan was appointed Artsakh Republic minister of state being released from the position of the minister of finance;
Arthur Haroutyunyan was appointed minister of finance of the Artsakh Republic;
Leutenant-general Arshavir Gharamyan was released from the position of the director of the Artsakh Republic National Security Service upon his own request;
Colonel Samvel Shahramanyan was appointed director of the National Security Service;
Colonel Gagik Sargsyan was released from the position of the deputy director of the Artsakh Republic National Security Service - head of the central department of state guard for retiring on a pension after long term service;
Major-general Kamo Aghajanyan was released from the position of the head of the Artsakh Republic Police;
Colonel Igor Grigoryan was appointed head of the Artsakh Republic Police.
On the same day President Sahakyan visited the National Security Service central headquarter and introduced the new head of the system to the servicemen wishing him efficient work.
The Head of the State expressed gratitude to Arshavir Gharamyan and Gagik Sargsyan for long term service wishing them success.